"Dolina za Bramką"

 

- 200 metrów

Pozostałe doliny:

 

- Dolina Strążyska,

- Dolina Ku Dziurze,

- Dolina Białego,

- Dolina Małej Łąki,

- Dolina Kościeliska,

- Dolina Lejowa,

- Dolina Chochołowska.

"Chata Sabały"

(jeden z najstarszych domów regionalnych końca XVIII w.)

 

- 100 metrów

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej

w Zakopanem

(konsekrowane przez papieża Jana Pawła II)

 

- 500 metrów

Deptak "Krupówki"

 

- 3000 metrów

Stok narciarski "Budzowski Wierch"

 

(przeznaczony głównie dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy. Na terenie ośrodka znajduje się wypożyczalnia sprzętu sportowego, szkółka narciarska, gastronomia oraz parking)

 

- 300 metrów

Stacja narciarska "Szymoszkowa"

 

(najnowocześniejsza stacja narciarska w Polsce, przeznaczona dla zaawansowanych narciarzy)

 

- 2500 metrów

Atrakcje w pobliżu

Stare Krzeptówki

 

Nazwa ta pochodzi od jednej z najstarszych dzielnic Zakopanego, położonej w zachodniej części miasta, w cichym i malowniczym miejscu.

 

Kwatera "Stare Krzeptówki" znajduje się blisko wielu atrakcji turystycznych - od dolin, poprzez górskie szlaki, po zabytkowe budynki i stoki narciarskie.

 

Najbliższa z dolin to "Dolina za Bramką", znajdująca się tylko 200 metrów od Naszego obiektu. Kolejne doliny to: "Strążyska", "Ku Dziurze" i "Białego", które biegną w kierunku Wielkiej i Średniej Krokwi. Natomiast w przeciwną stronę kierują się doliny: "Małej Łąki", "Kościeliska", "Lejowa" oraz "Chochołowska".

 

Pokoje gościnne "Stare Krzeptówki" położone są bardzo blisko "Chaty Sabały", znajdującej się na szlaku architektury drewnianej. Jest to jeden z najstarszych domów regionalnych końca XVIII wieku.

 

Stare Krzeptówki to także znakomita baza wypadowa dla narciarzy. W pobliżu znajduje się stok "Budzowski Wierch", posiadający kilka wyciągów przeznaczony głównie dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy, z pełnym zapleczem (wypożyczalnie nart i snowboardów, szkółka narciarska, gastronomia, parkingi).

 

Natomiast dla  zaawansowanych sportowców powstała najnowocześniejsza stacja narciarska w Polsce "Szymoszkowa", a następnie Biały Potok oraz Witów-Ski.

PL

EN

® eJanosik.pl

e-mail: starekrzeptowki@onet.pl

tel: +48 784 041 146

Anna i Łukasz Karpiel Stare Krzeptówki

 

ul. Krzeptówki 14

34-500 Zakopane